توضیحات رضوانی درباره راه‌اندازی شنای زنان

فهرست مطالب
توضیحات رضوانی درباره راه‌اندازی شنای زنان

اخبار شنا

  • رییس فدراسیون شنا درباره فعالیت های بخش بانوان در این فدراسیون توضیحاتی را ارائه داد.
 

به گزارش  “ورزش سه”، در حالی که ماه گذشته اولین دوره رقابت های شنای بین المللی زنان به میزبانی ایران و در شهر تبریز برگزار شد، رییس این فدراسیون برنامه های بیشتری برای توسعه ورزش های آبی در بخش بانوان دارد.

محسن رضوانی که چند روز قبل در انتخابات فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو برای ۴ سال آینده رای اعتماد اعضای مجمع را گرفت، در این باره به  “ورزش سه” گفت: «ماه گذشته توانستیم اولین دوره مسابقات بین المللی شنای دختران را در ۲ رده سنی پایه برگزار کنیم. همین که ۲، ۳ کشور خارجی در اولین دوره این رقابت ها حاضر شدند،‌ اتفاق خوبی بود. باید سعی کنیم در دوره های بعدی جذابیت های بیشتری را ایجاد کنیم تا کشورهای دیگر مایل به حضور در این مسابقات باشند.»

وی همچنین می افزاید: «قطعا با توجه به اینکه پوشش اسلامی مصوبی برای شنای زنان وجود ندارد، ما فقط در ایران می توانیم مسابقات بین المللی برگزار کنیم. در واترپلو هم لیگ های رده های سنی پایه را چند سالی است که برگزار می کنیم و از این نظر مشکلی نداریم.»

رییس فدراسیون شنا در پاسخ به این سوال که امکان دارد در آینده پوشش اسلامی مناسبی برای حضور زنان در مسابقات بین المللی طراحی و تصویب شود، خاطرنشان می کند: «با شرایط فعلی بنده به عنوان رییس فدراسیون بعید می دانم چنین اتفاقی رخ دهد. البته هیچ چیز غیرممکن نیست؛ اما چند باری تلاش هایی روی این مساله شده که ناموفق بوده است.»


منبع: ورزش 3

 

اشتراک گذاری: